2019. ÉVI PROGRAM

Műsorvezetők:

Balatoni Kata – Novák Péter

Budai Bori – Budai Emma

PÁTRIA TEREM
9:15-9:40

Megnyitó

Nyíregyházi Kerekerdő Óvoda óvodásai

Megnyitó beszédek

9:40-10:00

SZILÁGYI PÉTER nemzetpolitikáért felelős miniszteri biztos

Határtalanul magyar

10:00-10:45

GYARMATHY ÉVA Ritmusban a harmónia, avagy a közös élmény ereje

10:45-11:00

Bajzáth Mária és Balatoni Kata Esik eső, süt a nap

12:15-13:00

Varga László Nevelés és/vagy nevetés – humor a pedagógiában  

13:00-14:00
Bajzáth Mária és Balatoni Kata – Közösség
14:00-14:45

JOCÓ BÁCSI Tanulj szabadon, taníts szabadon

15:00-16:00

BÖJTE CSABA A gyönyörködő Isten

16:30-17:30
Szarka Tamás koncert 
15:00-16:00
16:30-17:30

BÖJTE CSABA A gyönyörködő Isten

Szarka Tamás koncert 

PÁTRIA TEREM ELŐADÓK

Balatoni Kata

neveléstudományi kutató, programgazda

Bagdy Emőke

pszichológus

Böjte Csaba

ferences rendi szerzetes

Szabó Péter

motivációs tréner

Három teremben, számos előadás, workshop, kerekasztal beszélgetés kerül bemutatásra az alábbi célcsoportok szerint:

Bölcsöde, Óvoda, Iskola, Magyarországi Nemzetiségi Intézmények, Határon túli Magyar Intézmények 

TULIPÁN TEREM
11:15-12:00

Porteleki Sári

Mindennapi motiváció
Hogyan tartsunk lépést a mai gyerekekkel, a rengeteg adminisztrációval, a felgyorsult mindennapokkal úgy, hogy másnap is legyen kedvünk dolgozni? Hogyan segíthetünk egymásnak az iskolában, az óvodában, hogyan legyünk jó csapat? Jó gyakorlatokkal és egy igazán interaktív és motiváló előadással várlak benneteket! 

12:15-13:00

Tibenszky Móni Lisa 

Szülő – tanár – diák együttműködés, avagy asszertív kommunikáció az iskolában 

 

13:00-13:45

Pálfi Sándor

A tekintélyelv szabadsága a gyermekközpontú óvodában

 

13:45-14:30

Korzenszky Klára és Szegleti Gabriella

A zenei aktivitás transzferhatásai – a zeneterápia gyakorlati alkamazása a kognitív fejlesztés területén

LILIOM TEREM
11:20-14:00

Így tedd rá!-tól Csajkovszkij-ig interaktív zene és mozgáspedagógia

11:20-12:05

1. előadás:

Tatárné Nagy Ágnes

Így tedd rá! A népi játék és a néptánc helye, szerepe az általános pedagógiában.

12:15-13:00

2. előadás:

Szirányi Borbála

Kreatív énekesjátékok-a mozgás integrálásának lehetőségei az alapfokú zeneoktatásban

13:15-14:00

3. előadás:

Dr. Asztalos Kata

A hiányzó láncszem? Az Így tedd rá!-tól Csajkovszkij-ig, avagy gyermekdalok és játékok a világ minden tájáról

LENVIRÁG TEREM
11:20-14:00

Magyarországi nemzetiségi oktatás világa

11:20-12:45

Előadók:

Győrvári Gábor

Miroslav Krleza Horvát Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium igazgatója

Kakukné dr. Partics Krisztina

Manolisz Glezosz 12 Évfolyamos Kiegészítő Görög Nyelvoktató Iskola igazgatója

Szabóné dr. Marlok Júlia

Szlovák Tanítási Nyelvű Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium igazgatója

12:45-13:00

szünet

13:00-14:00

Englenderné Hock Ibolya

Koch Valéria Gimnázium, Általános Iskola, Óvoda, Kollégium és pedagógiai Intézet – igazgatója 

Kjoszeva Szvetla

Bolgár Nyelvoktató Nemzetiségi Iskola – igazgatója

dr. Lásztity Jovánka

Nikola Tesla Szerb Tanítási Nyelvű Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium – igazgatója

KEREKASZTAL BESZÉLGETÉSEK

SZAKMAI KONZULTÁCIÓK

Az előadások mellett szakmai kiállítók, bemutatók színesítik a rendezvényt.
error: Content is protected !!